Практичний психолог


Похожее изображениеЕмоції в житті дитини


Емоції супроводжують людину від самого народження протягом всього життя. Вони можуть бути як позитивними, так і негативними. Але «поганих» емоцій немає – всі вони виконують захисну функцію. В дошкільному дитинстві емоції керують поведінкою і вчинками дітей. Саме тому необхідно «виховувати» емоції дітей.
ü  Найсприятливішою для емоційного розвитку дитини дошкільного віку є створена для неї близькими дорослими атмосфера комфорту і підтримки. Проявляйте чуйність, щирість, повагу і співпереживання під час взаємодії з дитиною. Хваліть її, підтримуйте, дякуйте, просіть вибачення, коли це необхідно. Обнімайте цілуйте, називайте лагідними словами.
ü  Визнавайте право дитини на емоції, однак не допускайте руйнівної поведінки. Навчайте її розуміти свій емоційний стан та контролювати його.
ü  Звертайте увагу дитини на емоції та почуття оточуючих її людей. Наголошуйте на певних аспектах поведінки, привертайте увагу до подій, які викликають емоції. Говоріть про свої емоції.
ü  Навчайте дитину проявляти емпатію, співчуття до інших людей, тварин.
ü  Пам’ятайте, що діти лише вчаться взаємодіяти з оточенням. Станьте прикладом для своєї дитини. Будь емоційно відкритими, однак умійте керувати власними емоціями.

Відомий американський психолог і психотерапевт Вірджинія Сатір рекомендує обіймати частіше дітей. Такі прояви любові емоційно живлять зростаючий організм і допомагають йому розвиватися психічно і психологічно, а також зміцнюють імунну систему.

Нам потрібно четверо обіймів на день для виживання. Вісім обіймів на день – для підтримки нашого здоров’я і гарного самопочуття. Нам потрібно дванадцять обіймів на день – для зростання й відчуття власної гідності.

Також не забувайте у спілкуванні з дитиною користуватися «магічними» словами:
Я тебе люблю
Я радий(а), що ти в мене є
Я тебе розумію
Ти все зможеш
Я тобі довіряю
Ми завжди з тобою

Шановні батьки! Дитина виростає щасливою і впевненою в собі, коли відчуває вашу підтримку. Адже їй важливо отримувати позитивні «послання» від близьких дорослих. Не забувайте поєднувати «магічні слова» з відповідними вчинками, і ваша дитина буде щасливою!